Bakan Kasapoğlu: Furkan Akar, Pekin’de bizi gururlandırdı

Sarr

Active member
Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy’un konut sahipliğinde Zeytinburnu Buz Pisti’nde gerçekleştirilen buluşma daha sonrası salonda incelemeler yapıldı.
KASAPOĞLU: FURKAN AKAR, BİZİ PEKİN’DE GURURLANDIRDI
Kasapoğlu, Furkan Akar’ın muvaffakiyetini değerlendirirken, “Furkan Akar, bizi Pekin’de gururlandırdı. Türkiye’ye bir birincisi yaşattı. Onların müsaadeden atletlerimiz yetişecek. Yeteneklerin tespiti konusunda da büyük çalışmalarımız var. Gerçek kurgulanmış ve takip edilen bir sistem bizlerin en büyük kılavuzu. Bunları el birliğiyle ülkemiz ve milletimiz için ortaya koymaya devam edeceğiz.” dedi.
“PEK ÇOK BRANŞTA DEVASA BİR ALTYAPI VAR”
Bakan Kasapoğlu, tesisleşmenin kıymetine değinirken, “Kış sporlarında muvaffakiyetini ispat etmiş ülkelere baktığımızda bir tesisleşme görüyoruz. Ülkemizde kayaktan buz sporlarına kadar Erzurum, Kars, Bursa, Kayseri, Bitlis ve Bingöl’de devasa tesislerimiz var. Önümüzdeki günlerde bu tesisimizin resmi açılışını da gerçekleştireceğiz. Bu tesiste de 2 olimpik pistimiz var. İçinde gençlik merkezi ve kütüphanesi bulunan bir tesis. İnşallah kaç şampiyonları buradan yetiştireceğiz. Burada hakikaten bir gurur tablosu var. Bu noktaya kolay gelinmedi. Büyük eforlar var. En başta da Sayın Cumhurbaşkanı’mızın vizyonu var. bir fazlaca branşta devasa bir altyapı var. Tesisleşme var. Kurumlarla ve kuruluşlarla hayli kıymetli iş birliklerimiz var. Her branşta tezini en üstlere koymuş Türk sporu var. Bizler de bu çıtayı daha üste çıkarmanın gayretini veriyoruz” formunda konuştu.
AKAR: BİRÇOK MUVAFFAKİYETLER ELDE EDECEĞİZ
Furkan Akar, Zeytinburnu Buz Pisti’nden övgüyle bahsederken, “Bu tesisin üretiminde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni açılan buz pisti İstanbul’a iyi olsun. Bu tesisler yardımıyla birçok sportmenler yetişecek ve muvaffakiyetler elde edeceğiz. Benden daha düzgün atletlerin yetişeceğini umuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.
ARISOY: BAKAN KASAPOĞLU’NA VE TAKIMINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, Türkiye’nin en büyük buz pistine sahip olduklarını söylerken, “Bu buz pistinin Türkiye’mize kazandırılmasında büyük dayanağı olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza fazlaca teşekkür ediyoruz. Karne tatilinden hemilk evvel burası kullanıma açıldı. 15 gün boyunca buradan 11 bine yakın çocuğumuz ve gencimiz temel paten eğitimi aldı. İnşallah bugünden itibaren profesyonel kullanıma da geçiyoruz. Bütün dayanakları için Gençlik ve Spor Bakanı’mız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve grubuna epeyce teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.
Öte yandan Bakan Kasapoğlu, davetlilerle Zeytinburnu Buz Pisti’nde incelemelerde bulundu.