Bahçeşehir Koleji döneme âlâ başladı

Sarr

Active member
Kırmızı Ejderhalar gayrete Kartal Özmızrak, Jamar Smith, Jamal Jones, Ben Bentil ve Oğuz Savaş; konuk grup Beşiktaş Icrypex ise Jordan Bone, Egehan Arna, Joshua Reaves, Furkan Haltalı ve Dedric Lawson beşiyle başladı.

İki grup de maça hamlede ve savunmada istikrarlı başlarken, birinci dört dakikalık kısım 8-5 Beşiktaş Icrypex üstünlüğüyle geçildi. Televizyon molasının akabinde oyundaki üstünlüğü ele geçiren Bahçeşehir Koleji, birinci çeyreğin bitimine 3 dakika 30 saniye kala skorboardda 14-10 öne geçti. Çeyreğin son kısmında skor farkını artıran Kırmızı Ejderhalar, maçın birinci dörtte birlik kısmını 23-15 önde kapattı.
İki takım de ikinci çeyreğe üç sayı çizgisinin gerisinden isabetler bularak başladı ve devrenin son 4 dakika 3 saniye kala gelen televizyon molasına Bahçeşehir Koleji’nin 34-29 üstünlüğüyle girildi. Devrenin son kısmında oyunun istikrarı değişmedi ve soyunma odasına 47-37’lik Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle gidildi.

Üçüncü çeyreğe Bahçeşehir Koleji Ben Bentil, Beşiktaş Icrypex ise Dedric Lawson’la tesirli başladı ve çeyreğin sonuna 4 dakika 54 saniye kala gelen televizyon molasına Kırmızı Ejderhaların 59-48’lik üstünlüğüyle girildi. Çeyreğin sonuna 2 dakika 46 saniye kala Bahçeşehir Koleji, skor 63-54’ken molaya başvurdu. Çeyreğin son kısmında de üstün taraf değişmedi ve maçın son dörtte birlik kısmına 69-58 Bahçeşehir Koleji üstünlüğüyle girildi.

Beşiktaş Icrypex son çeyreğe hamlede âlâ başladı ve birinci üç dakikada skoru 69-64’e getirdi. Muhammed Baygül’ün üçlüğüyle skor 75-64’e gelince, konuk grup maçın bitimine 6 dakika 3 saniye kala mola aldı. İki ekibin da karşılıklı üçlüklerle skoru sürüklediği kısmın akabinde maçın bitimine 1 dakika 43 saniye kala Beşiktaş Icrypex molaya başvurdu (83-76). Kırmızı Ejderhalar maçın son kısmında de üstünlüğünü korudu ve alandan 86-77 galip ayrıldı.

Maçın akabinde açıklamalarda bulunan Bahçeşehir Koleji Başantrenörü Erhan Ernak, şu sözlerde bulundu: ‘’Uzun oyuncumuz Devin Williams’ın sakatlığından dolayı ülkü rotasyonumuzu kullanamadık. Buna karşın maçın sonunda galip gelebildiğimiz için memnunuz. Döneme galibiyetle başlayabilmek kıymetliydi. Oyuncularımı ve teknik grubumu tebrik ediyorum. Maç ortasında kıymetli atılımlara imza attılar. Beşiktaş Icrypex’e dönemin kalan kısmında muvaffakiyetler diliyorum ve son olarak da buraya gelerek bizlere dayanak olan taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.’’
Bahçeşehir Koleji, ING Basketbol Muhteşem Ligi’nin ikinci haftasında 2 Ekim Cumartesi günü Pınar Karşıyaka’ya konuk olacak.