Arabada uyurken yakalandı; ‘Ne yapıyorsun’ sorusuna ‘Uyumuşum’ karşılığını verdi

Vitra

New member
Arabada uyurken yakalandı; ‘Ne yapıyorsun’ sorusuna ‘Uyumuşum’ karşılığını verdi Olay, saat 07.30 sıralarında, Yıldırım ilçesi, Esenevler Mahallesi Erdoğan Caddesi’ndeki bir sitede meydana geldi. Mustafa Peker, işe gitmek için sitenin bahçesinde park halindeki aracının yanına gitti. Arabasının camlarının açık ve kapı kilidinin kırık olduğunu fark eden Peker, şoför koltuğunda bir kişinin uyuduğunu gördü. Bu kişinin yanında tornavida ve falçata olduğunu bakılırsan Peker, polise haber verdi. İhbar üzerine adrese sevk edilen polis grubu şüpheliyi uyandırdı. Karşısında polis gruplarını görür görmez neye uğradığını şaşıran kuşkulu, takımların “Ne yapıyorsun burada?” sorusunu “Uyumuşum” karşılığını verdi. Polis takımları GBT sorgunun akabinde şüpheliyi özgür bıraktı. Şüphelinin olay yerinden ayrılırken araç sahibi Mustafa Peker’den helallik istemesi dikkat çekti.

‘bu biçimde olacağını bilseydim ben şüpheliyi kaldırır gönderirdim’

Şüphelinin özgür bırakılmasına reaksiyon gösteren Mustafa Peker, “Bu sitede ikamet ediyorum, sabah otomobilimi denetim ettiğimde bir kişinin otomobilimde uyuduğunu gördüm. Ben şahsı tanımıyorum. Yanında çantası vardı polis takımları çantayı denetim etti. Polis GBT’sine baktı, şahsı gönderdi, gitti. Ben de nasıl oldu anlayamadım. bu biçimde olacağını bilseydim, şüpheliyi kaldırır gönderirdim, kimseyi rahatsız etmezdim” dedi.