“Antifaşistler” mi? Kendilerini Hamas faşistlerinin aleti haline getiriyorlar

Smug

Active member
Bu genç kadın öldürüldü, tecavüze uğradı ve başı kesildi. Adı Shani Louk ve 22 yaşındaydı. Fotoğrafta annesiyle birlikte görülüyor.

Ona bakmak. Lütfen.

Bu, cesedi Hamaslı teröristler tarafından bir kamyonetin arkasında Gazze’ye götürülen genç kadın, dünyayı dolaştı. Çarpık uzuvları Gazze’deki bir kalabalık tarafından tükürüldü ve kahkahaları cep telefonlarıyla filme alındı.

Bugün itibariyle Alman-İsraillinin başının kesildiğini biliyoruz.

Bu barbarlığa karşı gösteriler nerede?

Soruyorum: Filistinlilerin ve destekçilerinin bu barbarlığa karşı gösterileri nerede? Kendilerini terörün sınıf temsilcisi haline getiren Thunberg’lerden ve diğerlerinden bile bu konuda neden tek kelime çıkmıyor?

Kaçırılan 239 kişinin yakınları da yeni bir nefretin hedefi haline geldiklerini duymak, okumak ve görmek nasıl bir duygu olsa gerek.

Buna göz yumanları, buna “özgürlük mücadelesi” diyenleri anlamıyorum. Hamas özgürlük savaşçısı değil. Onlar barbardır. Onlar fanatik bir ideoloji adına korkak teröristlerdir.

Gençlere arkadaşlarının cesetleri üzerinde tecavüz ettiler

Gençlere arkadaşlarının cesetleri üzerinde tecavüz ettiler. Büyükannelere tecavüz ettiler, filme aldılar ve Facebook’a yüklediler. Bebeklerin kafalarını kestiler.

Bu genç kadın gibi. Ona bakmak! Shani Louk, 22. Onun “suçu” bir rave partisinde dans etmekti. Ve onun Yahudi olduğunu.

Ülkemizde aşırı sağla sorunumuz var. Ama aynı zamanda bağlantıları olan bir tane de var. Kendilerine olan takıntıları nedeniyle, tarihi unutkanlıkları nedeniyle, sözde dünya adaleti için verdikleri mücadelede ahlaki pusulalarını kaybetmiş insanlar.

“Antifaşistler” kendilerini Hamas faşistlerinin aleti haline getiriyor

Kendilerine “anti-faşist” diyorlar ve kendilerini Hamas faşistlerinin maşası haline getiriyorlar. Eğer üzücü olmasaydı onlara gülmek zorunda kalırdın.

Hamas İsrail’de 1.400 kişiyi katletti. Ama aynı zamanda kendi çocuklarını ve kadınlarını da katlediyor. Milyarlarca avroluk yardımla okul veya hastane inşa etmedi, aksine terörü finanse etti. Su boruları için kullanılan malzemeden roketler yaptı.

Bunu görmezden gelmek için ne kadar yanılgıya düşmek gerekiyor?

Sol baloncuğun hashtag’leri… cephe, başka bir şey değil

Şimdi sol balonun etkilenen hashtag’lerinin, tüm bu aşırı duygusallığın, doğru kahve seçimine kadar, etkilenen yaygaranın ne kadar değerli olduğunu görüyoruz: bok. Bu bir görünüş, başka bir şey değil. Kendi balonunuz için, Insta’da iyi görünmek için.

Peki ya bu kadar sessiz kalanlar? Gelecekte “sağa karşı konserlerinizden” ve tüm bu tavırlarınızdan beni esirgeyin, Grönemeyer & Co.

Hayır. Shani Louk konusunda sessiz kalmak istemiyorum. SPIEGEL’in kapağında ülkemizde korkuya kapılan Yahudiler bir kez daha gösterilirken sessiz kalmak istemiyorum.

Medeniyette bir kırılma yaşıyoruz. Birden fazla seviyede. Çığlık atmak istiyorum ama korkarım bu sefer söyleyecek söz bulamıyorum.