Antalyaspor, altyapıdan 17 yaşındaki 3 oyuncuya imza attırdı

Sarr

Active member
Spor Toto Harika Lig takımlarından Fraport TAV Antalyaspor, altyapısında yetişen Mevlüt Han Ekelik, Mustafa Erdilman ve Ege Bilsel ile 5’er yıllık mukavele imzaladı. Orta saha mevkiinde bakılırsav yapan Mevlüt Han Ekelik, farklı yaş kategorilerinde 9 defa ulusal forma, 8 sefer de Antalyaspor A grupta forma giydi. Orta saha mevkiinde bakılırsav yapan Mustafa Erdilman ise farklı yaş kategorilerinde 3 kere ulusal forma, 2 sefer Antalyaspor A Grup forması giyerken; 1 de gol attı. Sol kanat mevkiinde bakılırsav yapan Ege Bilsel ise Azerbaycan U17 ulusal grubu forması giyerken; Antalyaspor A kadro formasını ise 2 kere terletti.

Genç oyuncular için düzenlenen imza merasiminde konuşan Antalyaspor İdare Heyeti Üyesi Sezgin Özer, altyapıdan gelen oyuncuların maddi ve manevi katkıları olduğunu söylemiş oldu. Özer, En son oynadığımız lig maçında 27 maçtır yenilmeyen, lig başkanı Trabzonspor karşısında altyapıdan gelen 4 futbolcumuz oynadı. Altyapıya önemli manada değer veriyoruz. 3 arkadaşımız birebir ağabeyleri üzere alternatifleri olduğu biçimde kulübün şartlarını hiç bir koşul koşmadan kabul etti. Daima birlikte meslek planlaması yaptık. Antalyaspor’a uzun müddet hizmet edecekler. Yurt dışı planlarını gerçekleştireceğiz. Kulüp olarak maneviyatın haricinde maddi bir beklentimiz olacak” dedi.

Antalyaspor İdare Şurası Üyesi Ferit Sezer de Futbol hayatlarında başarılı olmalarını, bu imzaların onlara daha büyük kapılar açmasını diliyorum. Biz idare olarak altyapıya hayli paha veriyoruz. Yeni arkadaşlarımız bu duruma geldiklerinde memnun oluyoruz. Bizler için övünç kaynağı oluyor. Kardeşlerimiz inşallah ileride daha uygun yerlere, kulübümüze de dayanak olacak biçimde daha büyük kulüplere gitmeleri bizleri keyifli eder. Bu takım evvel Antalyaspor’u Avrupa’ya götürecek Avrupa’da oynayacaklar, daha sonrasında Avrupa’ya transfer olacaklar” diye konuştu.

Yetiştiği kulübe imza attığı için hayli keyifli olduğunu belirten Mustafa Erdilman, 11 yıldır burada oynuyorum. Profesyonelliğin birinci adımlarını burada atmak benim için hayli onur verici. A ekiple iki maç oynadım. Alana girerken teknik grup bana sahiden özgüven yüklüyor. O gün penaltının başına geçmek istediğimde sağ olsun ağabeylerim de bana müsaade verdi. Biraz heyecanlandım ancak gole çevirince hayli sevindim. Maça gireceğimde Nuri hoca bana ‘Duran topların başına geçmeni istiyorum’ dedi. Nuri hocayla idmanda frikik, şut yarışları yapıyoruz aslına bakarsan. Güzel kullandığımı düşünüyor” sözlerini kullandı.

Hocalarının kendilerine fazlaca yardımcı olduğunu söyleyen Mevlüthan Keklik, Bu kulübe imza attığım için hayli memnunum. Kulübüme ve aileme epeyce teşekkür ederim. Kulüpte birinci 14 yaşında alana çıktım. Hala hayli heyecanlıyım. İnşallah kulüpte başarılı ve kalıcı olurum. Avrupa hayallerim var. Biz fazlaca çalıştık hocalarımız da fazlaca yardımcı oldu” diye konuştu.

Avrupa’da oynamak istediğini söyleyen Ege Bilsel, İmza attığım için fazlaca memnunum. Bu kulüp için tüm gayretimi vereceğim. Herkes için inşallah güzel olur. Hayallerim epey büyük. Yurt haricinde oynamak istiyorum. Bunlar benim için bir başlangıç” dedi.