Alper: “Yaşım epey genç olmasa da yaşlı statüsünde de değil”

Sarr

Active member
Muhteşem Lig takımlarından Çaykur Rizespor’un yeni transferlerinden Alper Potuk, grubunu ligde üst sıralara taşımayı hedeflediğini belirtti.

Yeni dönem hazırlıkları kapsamında Erzurum’un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ndeki kamp devrini tamamlayan Çaykur Rizespor’un 30 yaşındaki orta saha oyuncusu Alper Potuk, AA muhabirine, transfer sürecini ve gayelerini anlattı.

Alper Potuk, Karadeniz grubunun teknik yöneticisi Bülent Uygun’un futbol hayatında değerli bir olduğunu söylemiş oldu.

Teknik yönetici Uygun’un oyun tarzını değiştirdiğini söz eden Potuk, şu biçimde konuştu: “Bülent hoca ile Eskişehirspor’da birinci tanışmamızda ben altyapıdan yeni çıkmış bir oyuncuydum. O gelene kadar 13-14 maç oynamıştım. Bülent hoca geldiği vakit benim oyun tarzım de değişti. Evvelce klasik altı numara oyuncusuydum ileri çıkmayan defansın önünde kalan bir tanesiydim. Oyunu iki istikametini oynamaya başladım ve daha fazlaca özelliklerim değişti. Benim futbol ömrümde Bülent hocanın fazlaca büyük tesiri var. Artık tekrar burada beraberyiz, inşallah hocamla hoş günler yaşayacağız.”

“Transfer öncesi birfazlaca ekip benimle ilgileniyordu”

Potuk, Çaykur Rizespor’a transferi öncesinde birfazlaca grubun kendisiyle ilgilendiğini söz etti.

Karadeniz grubunu tercih etmesinin niçinini anlatan Potuk, “Başkanımızla konuştuğumuzda iki tarafında menfaatlerine olacak biçimde düşünerek evvela ‘size hangisi uyarsa’ dedim. daha sonrasında Bülent hocayla, Tahir liderle konuştum. Kulübüme de bunu ilettiğimde bunun olabileceğini söylemiş olduler. Hem Bülent hocamızın birebir vakitte Tahir liderin yaklaşımından dolayı Rizespor oldu. İnşallah güzel olur.” diye konuştu.

Futbol ömründe önünde uzun yıllar olduğunu anlatan Potuk, maksatlarının hiç bir vakit bitmeyeceğini lisana getirdi.

– “Yaşımız hayli genç olmasa da yaşlı statüsünde de değil”

Yaşının epey genç olmadığını hatırlatan Potuk, şunları kaydetti:

“Yaşımız fazlaca genç olmasa da yaşlı statüsünde de değil. Beşerler epey erken yaşta oynamaya başladığım için biraz bu biçimde 34-35 yaşlarında sanıyor ancak 30 yaşındayım. Daha önümde fazlaca uzun yıllare var ve olağan ki hedeflerim her vakit var. Öncelikli maksadım Rizespor’a faydalı olmak, Rizespor’u üstlere taşımak. Oraya taşıdıktan, grup ve ferdi olarak da yeterli oynadıktan daha sonra gerisi gelir. 7 yıllık bir Fenerbahçe macerasından daha sonra Ankaragücü fazlaca istekli davrandı ve beni bu biçimde transfer etti. Taraftarından liderine herkese teşekkür ediyorum. “

Potuk, Ankaragücü’nde oynarken kadrosu ligde tutmak için epey çabaladıklarını anlatarak, “Orada elimizden geleni yaptığımızı düşünüyorum lakin şanssızlıklar yaşadık. ‘Bu grup düşer’ denilen bir grup değildi. Bilhassa son 12-13 hafta fazlaca âlâ maçlar çıkardık ve şanssız bir biçimde düştük. Ankaragücü hayli büyük bir topluluk, umuyorum en kısa vakitte da tekrar Harika Lig’e çıkacaklardır.” sözlerini kullandı.