Alex de Souza’nın son fotoğrafı viral oldu! Tanımakta kuvvetlik çektiler

Sarr

Active member
Fenerbahçe’nin efsane isimleri içinde yer alan Alex de Souza’nın son fotoğrafı viral oldu. Son devirde yaşanan zorluklara dikkat çeken Alex, pandemi ve Rus-Ukrayna savaşından dolayı ortamın fazlaca gerildiğini söz etti.

GİYDİĞİ KOSTÜM OLAY OLDU

Çocukluğundan beri Karnavalların problemleri unutturmaya yönelik en değerli cümbüş aracı olduğunu söz eden Alex de Souza, giydiği kostümle toplumsal medyada gündem oldu.

BİNLERCE BEĞENİ

gorenlerin tanıyamadığı Alex’in fotoğrafına binlerce beğeni yağdı. Brezilyalı futbolcunun eski ekip arkadaşları gülücük emojisi koydu.

BİR PAYLAŞIM DAHA GELDİ

Eğlenceli paylaşımlarına devam eden Brezilyalı isim, orkestra önünde fotoğrafını koydu. Birden fazla sarı-lacivertli taraftar, kaptanın stili karşısında şaşkınlığa uğradı.

“BİR GÜN TEKRAR BİRLİKTE…”

Vitor Pereira’nın ayrılığı daha sonrası Fenerbahçe ile ismi geçen Alex de Souza, o devir bir daha “Bir gün bir daha beraber” halindeki paylaşımını, kendi toplumsal medya hesabından takipçilerine aktaran Alex, Fenerbahçe taraftarlarını heyecanlandırmıştı.

KÜÇÜK FELİPE CORİTİBA ALTYAPISINDA

Alex de Souza’nın İstanbul’da doğan oğlu Felipe de Souza, babasının futbola başladığı ve bıraktığı kulüp olan Coritiba altyapısına girdi. Arkadaşlarının Fefo diye seslendiği Felipe, babasının da Coritiba altyapısına başladığı yaş olan 11 yaşında U12 futbol grubuna girdi. bununla birlikte Coritiba’nın eski lideri Edson Mauad’ın da torunu olan Felipe 5 yaşında futsal oynamaya başladı. Yeteneği ve attığı gollerle öne çıkan Fefo, Brezilya’da U9 Ligi’nde gol hükümdarı olarak şampiyonluk kazanmıştı.

İKİ SEFER GOL HÜKÜMDARI OLDU

2006-2007 döneminde attığı 19 golle “Gol Kralı” olan Alex, Fenerbahçe’nin lig tarihinde birinci yabancı hükümdarı olma unvanını elde etti. Alex 2010-2011 döneminde da 28 golle Türkiye’de ikinci kere krallık tacını taktı.

TARAFTAR HEYKELİNİ DİKTİ

Fenerbahçeli taraftarlar sarı-lacivertli ekibin 2004-2005 dönemi ile 2011-2012 dönemi içindeki kısımda kazandığı 3 şampiyonluğunda başrolü oynayan isimler içinde yer alan Alex de Souza’nın heykelini dikerek, Brezilyalı futbolcuya duydukları sevgiyi gösterdiler.

ALEX: “2022’NİN SONUNDA yine OTURUP KONUŞACAĞIZ”

Geçen başladığı birinci teknik yöneticilik devrinde Sao Paulo U20 kadrosunu çalıştıran 44 yaşındaki efsane isim, açıklamalarda bulundu. Alex de Souza’nın açıklamaları şöyleki: “Pro lisansımı almak için uğraş veriyorum. Federasyonun kurslarına gidiyorum ve son bir kursum kaldı. Sao Paulo bana bir fırsat verdi, 2022’nin sonuna geldiğimde tekrar oturup konuşacağız. A kadroda yahut bir diğer grupta misyon almak için acelem yok. Sao Paulo’da mı kalacağım, öbür bir kulübe mi gideceğim yoksa hala 20 yaş altı ekibinde mı çalışacağım, bakılırsaceğiz.

YENİ ÜYE OLAN HERKESE 20 TL ARMAĞAN