Alacak-verecek çatışması: Kızını parka götüren baba öldü

Vitra

New member
Alacak-verecek çatışması: Kızını parka götüren baba öldü Şişli’de alacak verecek sıkıntısı yüzünden öğlen saatlerinde iki küme içinde tartışma çıktı. Ortaya girilmesiyle iki küme ayrılırken, akşam saatlerinde birebir yere motosikletle geldiği argüman edilen kişi ya da şahıslar sokakta rast gele ateş açtı.

Eşi ve kızıyla park gittiği öğrenilen Okan Karaten, başına kurşun isabet eden kurşunla ağır yaralandı. hadisede, biri kurye iki kişi daha yaralandı. Kareten, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olay, saat 18.20 sıralarında İnönü Mahallesi Yeni Nalbant Sokak’ta meydana geldi. Argümana bakılırsa, saat 17.00 sıralarında alacak verecek sıkıntısı yüzünden tartışan iki küme, etraftakilerin ortaya girmesiyle ayrıldı. Saat 18.20 sıralarında motorsikletle gelen kişi ya da şahıslar sokakta rast gele ateş açtı.

Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı

Bu sırada eşiyle birlikte, kızını parka götüren Okan Karaten, sokak üzerinde bulunan otoparkın girişinde kaçmak isterken, başına isabet eden kurşunla ağır yaralandı. olayda biri kurye iki kişi daha yaralandı. İhbar üzerine olay yerine fazlaca sayıda sıhhat ve polis takımı sevk edildi. Yaralılar, yapılan birinci müdahalenin akabinde ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Karaten, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı

Olay yerinin yakınındaki özel bir hastaneye kaldırılan Okan Karaten, yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yaralanan öteki iki kişinin ise durumunun âlâ olduğu öğrenildi.

Sokakta onlarca kovan bulundu

Silahlı çatışmanın meydana geldiği sokakta polis takımları ağır güvenlik tedbirleri aldı. Sokakta yapılan çalışmalarda, birfazlaca binanın duvarında, camlarında ve kimi arabalarda kurşun izlerine rastlandı.

Mahalle sakinleri yaşananları anlattı

Silah seslerini duyar duymaz kendilerini kahvehaneye attıklarını söyleyen Yüksel Solak, “Sesler duyduk üstte, bütün herkes kahvehaneye girdik, koşarak. Yaralıları daha sonra ambulans gelince gördük. İki kişi yaralanmış, biri dizinden, garajda yatanda başından. Garajda vurulan, eşi çocuğuyla birlikte geçiyorlarmış. Silah sesini duyar duymaz çocuğuyla eşini, olayla alakası yok değil mi? Yok, öbür vurulanların da yok” dedi.

Atak sırasında konutunun camına kurşun isabet eden Harun Üsküplüoğlu ise, “Ben konuta geldim. Konuta girer girmez mermi şeyleri, keleşle taramışlar mahalleyi. Sesleri duydum, yere yattım. daha sonrasında cam kırılmış, üst tarafa gelmiş. Çok şükür yaralanan olmadı. Meskende kimse yoktu. Olağanda konutta çocuğum oluyor. Eşim oluyor. Camdan konuta girmiş mermi. Yoldan geçen suçsuz beşerler yaralanmış. Bir tanesi ölmüş galiba. Arsa konusu diye söylüyorlar. Olan pak insanlara olmuş” diye konuştu.

DHA