AKP’li vekilin babası ‘doğa katliamı’ yaptı argümanı

Vitra

New member
AKP’li vekilin babası ‘doğa katliamı’ yaptı argümanı Bilin, ”Ağaç kesitleriyle ilgili şikayetlerde oldu fakat maalesef rastgele bir sonuç alınamadı” dedi.

Sözcü’den Cihan Demirdaş’ın haberine bakılırsa Şırnak Cudi Dağı’ndaki binlerce meşe ağacının kömür ocaklarının açılması için kesildiğini ve maden ocaklarının birçoğunun kaçak olarak işletildiğini argüman eden CHP vilayet lideri Cangir Bilin, AKP İzmir Milletvekili Ceyda Ayrılamaz Çankırı’nın babası Mardin bağımsız eski Milletvekili Süleyman Parçalanamaz tarafınca maden ocaklarının işletildiğini tez etti.

“100 kamyondan fazla ağacın kesildiğini gördüm”

AKP’li vekil Ceyda Bölünmez’in eski vekil olan babası Süleyman Bölünmez’in akaryakıt kaçakçılığından karar giymesi daha sonrasında maden işine girdiğini belirten CHP Şırnak vilayet lideri Cangir Bilin, şunları söylemiş oldu:

”Cudi Dağı eteklerinde meşe ağaçları var çok yüksek sayıda ağaçların kesildiği doğrudur. Benim gördüğüm 100 kamyondan fazla ağacın kesildiğini gördüm. Orada kömür ocakları açılıyor ve birçoğu kaçak olarak işletiliyor”

”Bu işi yapan bireyde AKP İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez’in babası Mardin eski bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez’dir. Süleyman Bölünmez’in Şırnak’ta ve Silopi’de takımları var. Kömür ocaklarının açılması, maden arama, baraj üretimi ve yol çalışmalarından dolayı binlerce ağacın kesilmesine devlet göz yumuyor”

”Bu kesitlerle ilgili ne Orman Bölge Müdürlüğündeki yetkililer nede öteki bir yetkili bir sefer dahi rapor tutmamış. Cudi Dağı’ndaki meşe ağaçlarının yüzde 90’nını maden şirketi işletenler tarafınca kesiliyor”

”Bu maden ocakları bölgemize fazlaca büyük ziyan verdi. Maden ocaklarından çıkan duman o kadar ağır ki bu da tabiata ve insanlara epeyce büyük ziyan veriyor. Ağaç kesitleriyle ilgili şikayetlerde oldu ancak maalesef rastgele bir sonuç alınamadı”