Ahmet Parıltı Çebi: Transfer planlamasını ihtimamlı yaptık fakat maalesef eksiklerimiz var

Sarr

Active member
Beşiktaş , Şampiyonlar Ligi’nde Ajax ile Hollanda’da karşılaşacak. Bu çaba öncesinde siyah beyazlı kulübün lideri Ahmet Parıltı Çebi hem Ajax maçı tıpkı vakitte ekibin genel durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İşte Ahmet Işık Çebi’nin TRT Spor’a yaptığı o açıklamalar:

“Beşiktaş taraftarının olduğu her yer keyifli ve heyecan verici oluyor. Beşiktaş taraftarı her vakit kadrosunu dayanaklar. Onlara teşekkür ediyorum. Şampiyonlar Ligi başka bir kulvar. Bütün kadrolar epeyce kuvvetli. Biz de Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağımız için transfer planlamasını ihtimamlı yaptık ancak maalesef eksiklerimiz var. Tahminen de yaşanan sakatlıklar, genç arkadaşlarımızın fırsat bulmasına vesile olacak.”

“Genelde futbolcuların yanına gidip kısa sohbetler yapıyorum. Sergen hocayla hiç teknik-taktik konuşmam. Espri yaparız, birbirimizin moralini düzeltiriz. Abi-kardeş bağımız var.”

“Ajax karşısında bilhassa sakatsız, kazasız, belasız bir maç bitirmeyi temenni ediyorum. Şampiyonlar Ligi başka bir kulvar. Başkalarına benzemiyor. Tüm kadrolar fazlaca kuvvetli.”

“Sakatlıklarımızın yarıdan fazlası darbelerden kaynaklanıyor. İnsan nasıl, bir meslektaşının spor hayatıyla, ekmek parasıyla oynayacak kadar sertleşebilir bunu anlayamıyorum.”

“Bu kadar sık maç oynamak kolay değil. Sıkıntı maçlar bunlar. Hafta sonu kendi alanımızda oynayacağız. Sakatlıkların, tek başına yerden kaynaklandığını düşünmüyorum. O denli olsa aslına bakarsanız maçı öteki yerde oynatmayı tercih ederim.”

“Çimlerin kökleri, hava epey sıcak olduğu için tam derine inmiyor. Haftalardır ufak ufak bu bölgeleri tamir ediyoruz. 1-2 hafta içerisinde bitecek. Bir sorun olacağını düşünmüyorum. Ulusal ortadan daha sonra %99.9 taban kusursuz olacak. Şu anda sakatlıklar yerden değil.”

“Ersin ve Rıdvan ile bir arada altyapıdan gelenler, Türkçe konuşabildiği için irtibatı rahat kurduğum kardeşlerim. Her şerde bir hayır vardır. Sakatlıklar ile çıkıyoruz ancak bu sakatlıklardan altın 2-3 çocuk daha çıkacak.”

“Federasyon her sene karar değiştiriyor. Yabancı kuralını gelecek sene değiştirebilirler. Bu kararlar verdikleri üzere devam edecekse ona nazaran planlama yapalım.”

“İki sene evvel Ajax ile altyapı modeli için görüşmüştük lakin pandemi ortaya girdi. Kaynak olmayınca hangi bütçeyi altyapıya harcayacağız diye düşündük. Mehmet Ekşi bakılırsave geldi lakin kâfi yatırımı yapamadık. Pandemi daha sonrası çalışmaları devreye sokacağız.”

“Serdar Saatçı, Altay maçında sıradan ve pak bir futbol oynadı. Ben bugün Ajax maçında da ondan uygun bir oyun bekliyorum.”

“Troll hesaplar var. Bir tane eski lider adayımız, bizi eleştiriyor. Faizi daha yüksek fiyattan yaptınız diyor. Adam o denli bir yazmış ki iktisat profesörü üzere. Atıyorlar, tutuyorlar. Gereğince işimiz ağır. Bu tip şeyler canımızı sıkıyor.”

“Gelir sarfiyat ortası istikrarlı bir kadro kurmak istedim. 40M€’nun tamamını ben harcamadım. Bir kısmını Beşiktaşlılar keyif alsın diye harcadım. Tahminen 10M€ harcadım. Bu da bir başkanlık sonucudır.”

“Milli ortada kendi hakemlerimizi ve öbür maçların hakemlerini de izleyerek yorum yapacağım. Peşini bırakmaya niyetim yok. VAR odasında oturup görmemek başka bir şey. Kamera önünde 3 defa izleyip pak diyorsan adama hesabını sorarlar. Susuyorsak bir niçinimiz var.”