Ahmet Kürşat Öçalan: ‘Gibi’ tam bir durum güldürüsü

Smug

Active member
Her Cuma günü Exxen platformunda izleyicilerle buluşan ve birinci kısmın yayın tarihi olan 1 Ocak 2021’den beri Türkiye’nin en epeyce konuştuğu dizilerden biri haline gelen ”Gibi” dizisi, isminden kelam ettirmeye devam ediyor.

Dizide ”Ersoy” karakterini canlandırarak gösterdiği performansla izleyicileri kendisine hayran bırakan Ahmet Kürşat Öçalan, hayalini kurduğu mesleği yaptığı için hiç bir şikayetinin olmadığını deklare etti.

”HAYALİNİ KURDUĞUM MESLEĞİ YAPIYORUM”

Mahal Edebiyat
isimli edebiyat mecmuasına konuşan Başaran, ”Benim uzun yıllar süren bir dizi deneyimim yok. Lakin duyduğum kadarıyla gittikçe olumluya dönen bir çalışma sistemi varmış. Evvelden epeyce daha uzun mühletler sette kalınıyormuş. Bir insanın kaldırabileceğinden çok daha fazla bir yük varmış. Artık yanılmıyorsam daha düzgün işliyor süreç eskiye oranla. Ben TV gösterilerinde oyuncuların uzun vadeli çalışma sisteminden yakındıklarını duydukça, bir gün o noktalara gelirsem şikâyet etmeyeceğim demiştim. O yüzden de şikâyetçi değilim. Sevdiğim ve uzun yıllar hayal ettiğim mesleği icra ediyorum. Yorulduğum anlarda da bunu aklımdan çıkarmamaya uğraş ediyorum. Kaldı ki setin ağır şartlarını da en az hisseden oyuncular oluyor.” dedi.

”GİBİ TAM BİR DURUM KOMEDİSİ”

Direktörlüğünü Ömer Son’un, Senaristliğini ise Kıvanç Kılıç ve Feyyaz Yiğit’in yaptığı Üzere dizisinin tam bir durum güldürü dizisi olduğunu vurgulayan Öçalan, dizi hakkında , ”Gibi dizisine aslında absürt dememek lazım, “Gibi” tam bir durum güldürüsü. Aziz Kedi bir röportajında mümkün lakin düşük olasılıklı olaylardan oluşan bir kümemiz var demişti. Daima “Gibi” mizahına ilişkin bir projede yer almayı istiyordum. Sevdiğim mizah tam olarak bu olduğu için aslında hazırlanma süreci de epey sıkıntı olmadı. Audition’da senaryoya dair hissettiğim şeyi oynadım ve o da epeyce şükür beklentiye karşılık verdi. Âlâ ki de oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

”İNSANLAR BENİMLE FOTOĞRAF ÇEKTİRMEK İSTİYOR”

Üzere dizisi yardımıyla daha epeyce tanınan bir oyuncu haline geldiğini tabir eden Öçalan, İnsanların kendisine daima olarak bildiriler attığını açıklayarak şunları söylemiş oldu:

”Gibi dizisiyle birlikte İnstagramım fazlaca daha faal olmaya başladı. Daima sağ üst köşede bir kırmızılık oluyor. Bunun haricinde etrafımda yolda yürürken durdurup benimle fotoğraf çektirenler, karşı kaldırımdan el sallayanlar, yan masadan afiyet olsun diyenler olmaya başladı. Diziyi takip edenler, sağ olsunlar hoş dileklerini paylaşıyorlar daima. Bu da memnun ediyor beni. hayatımda bunun haricinde -ki bu aslında benim için hoş ve büyük bir değişim- bir farklılık yok.”