Adem Büyük: Trabzon’dan puan almak istiyoruz

Sarr

Active member
Öğretmenler Ortaokulu’nda öğrencilerle bir ortaya gelen Yeni Malatyasporlu futbolcular Adem Büyük ve Sadık Çiftpınar, öğrenciler tarafınca ağır ilgi gördü. Futbolcular, öğrencileri ligin ikinci yarısında içerde oynanacakları Göztepe maçına davet etti.

Yapılan kitap dağıtım etkinliğinde basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Yeni Malatyasporlu futbolcular Adem Büyük ve Sadık Çiftpınar, Trabzonspor maçının sıkıntı olacağını fakat gayret edeceklerini belirtti. Kaptan Adem Büyük, transfer argümanlarına yanıt vererek, “Transferle alakala konuşacak bir şey yok. Buradayım. Kontratım devam ediyor. Şuan için o denli bir şey yok” dedi. Trabzon maçı ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyük, “Trabzon maçı değerli bir maç. Büyük ekibe karşı oynayacağız. Ligin önderi. Bizim de eksiklerimiz var. Durumumuz fazlaca yeterli değil. Uğraş etmeye gidiyoruz oraya. Puan alabilirsek tabi ki epeyce âlâ bizim için. İmkansız diye bir şey yok. Lakin fazlaca güç olduğunu biliyoruz. Biz de onlara zorluk yaşatmaya gideceğiz oraya. Elimizden geldiğince uğraşımızı vereceğiz. Memnun dönmeye çalışacağız” formunda konuştu.

“Onları maçlarımıza bekliyoruz”
Gençleri ligin ikinci yarısında Göztepe maçına davet eden Adem Büyük, “Çocuklar bizim geleceğimiz, onları ziyaret ettik. Biz de o çağlardan geçtik. Onların yaşında olduk. bu biçimde ziyaretler olunca biz de memnun oluyorduk. Eminim ki onlarda epey memnun olmuşlardır. Biz onları her vakit yanımızda görmek istiyoruz. Onları maçlarımıza bekliyoruz. içeride oynayacağımız Göztepe maçına davet etmek için buraya geldik. Hem onları görüp tanışmak birebir vakitte davet etmek için geldik. Onlarda maça gelip bize dayanaklarını verecekler her vakit. Onlara okul hayatında, tahsil ömründe muvaffakiyetler diliyorum. Yollar açık olsun” diye konuştu.

Sadık Çiftpınar: “Bugüne kadar yaptığımızın fazlaca daha fazlasını yapacağız”
Ligin ikinci yarısında transferlerle bir arada mücadeleci bir ekip olmayı hedeflediklerini belirten Sadık Çiftpınar ise, “Bugüne kadar yaptığımızın hayli daha fazlasını yapacağız. İkinci yarı hayli daha farklı olacak. Gelen transferlerle birlikte fazlaca daha kuvvetli, epeyce daha yeterli bir Malatyaspor izleteceğimize inanıyoruz. Bu istikamette de çalışıyoruz. Daima birlikte dönem sonu ligi düzgün bir yerde bitiririz diye temenni ediyorum. Ülkemizin geleceği olan genç kardeşlerimizin gayelere ulaşması yolunda onlara ufak bir dayanak olabildiysek ne memnun bizlere. Ulusal Eğitim Müdürlüğümüze de bu hoş tertip için fazlaca teşekkür ederiz. Onlardan da kelam aldık, bundan daha sonraki iç saha maçlarımıza genç kardeşlerimizden bize takviye emelli gelecekler. Onların memnunluğu için kentimizin grubumuzun başarısı için elimizden gelin yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Futbolcular sonrasındasında öğrencileri maça davet ederek kitap dağıtıp, fotoğraf çektirdiler.