Abdurrahim Albayrak’tan Gomis yansısı: “Yeter artık!”

Sarr

Active member
Galatasaray’da eski yöneticilerden Abdurrahim Albayrak, mali genel konseyde açıklamalarda bulundu.

Albayrak, kendisinin bakılırsav yaptığı devirde gruptan ayrılan ve vedası niçiniyle idarenin eleştirildiği Bafetimbi Gomis hakkında konuştu.

Albayrak, “Ben en âlâ idarede olan arkadaşlar anlar. Bir Gomis tutturduk gidiyoruz. Burası Galatasaray arkadaşlar. Galatasaray’ı Gomis yönetemez. Galatasaray’ın odasındaki şeyleri anlatmak pek yakışmıyor ancak bunu Galatasaraylılar’ın bilmesini istiyorum. Şampiyon olduk, Gomis’i hocamızın raporu olmadan göndermemiz mümkün değil. Denizli maçı oynuyoruz, final. Penaltı kullanıyoruz. Penaltıyı nasıl laubali biçimde kullandığını açarsınız görürsünüz. Korner kullanırken su içmeye gidiyor. Bunlar yetmiyor, idare odasına geliyor. Oytun ve Kaan da yanımda. ‘Ben Galatasaray’ı şampiyon yaptım. Bu kulüpte en hayli parayı ben alacağım. Feghouli alamaz. Feghouli 3.850 alıyor. Ben 4 milyon istiyorum, 3.250 alıyorum. Benim paramı 4 milyon yapacaksınız.’ diyor. Ben de dedim ki, ‘Biz hocaya niçin para veriyoruz? Tek başına şampiyon yapıyorsun da biz niçin 30 futbolcuya para veriyoruz.’ hiç bir idare, mevcut idare olsun, bizdilk evvelkiler olsun, bizden daha sonrakiler de… Bir futbolcu, Galatasaray’dan büyük değildir. Adnan Polat periyodunda Kosecki Türk parasını yere attı diye kapının önüne konuldu. Biz Gomis’e o parayı verseydik, 40 tane futbolcu kapımıza dayanırdı. Ne diyecekler? ‘Gomis grubu şampiyon yaptı tek başına, demek ki bizim hiç bir şeyimiz yok’ diyecekler. bu biçimdeki hocamız Fatih Hocamız, ‘Gomis tek başına yaptı, hocaya da gerek yok’ kaygısı. Galatasaray bunu yapabilir mi! yıllardır söylemek istemiyorum lakin artık bıçak kemiğe dayandı. Yapmayın Allah aşkına. hiç bir idare şurası, Galatasaray’ın değil de idarenin menfaatini mi düşünecek. Ben ona 750 bin vereceğim, Feghouli’den daha hayli alacak diye, sen de gelip Galatasaray’ı yöneteceksin daha sonra. Yönetemezsin. Allah aşkına ne olur, kimi şeyleri beşerler konuşamıyor, konuşamazsınız. SPK nezdinde tahminen de cürüm işliyoruz. Söylemememiz lazım. Kâfi artık!” kelamlarını kullandı.

BURAK VE CENGİZ REAKSİYON GÖSTERDİPortekiz maçı öncesi A Ulusal Kadro’da kriz patlak verdiHaberi Görüntüle