A Ulusal Grup’ya veda eden Burak Yılmaz’ı geri çağırdı! “Sen kaçamazsın’ diyemediler”

Sarr

Active member
2022 Dünya Kupası Play-Off Yarı Final maçında Portekiz’e elenen A Ulusal Futbol Grubu’nda Burak Yılmaz, gayretin akabinde ulusal ekibe veda etti. Deneyimli santraforun ayrılığını Milliyet Gazetesi’nin duayen müelliflerinden Attila Gökçe yorumladı. İşte Attila Gökçe’nin köşe yazısından satır başları:

bu biçimde ayrılık olmaz,
bu biçimde yalnız kalınmaz…
Nilüfer’in müziği. yıllardır aklımdan çıkmayan nakaratıyla bir gün yüreğimizin yanacağını nereden bilebilirdik ki.
Burak Yılmaz Porto’daki Dünya Kupası play-off yarı finalinde tam da kapıyı aralayacak penaltıyı gökyüzüne fırlattı.

DAMGA VURDU!Sergen Yalçın futbola Survivor’la geri döndüHaberi Görüntüle

Hayal kırıklığı, öfke, çaresizlik… Tüm hisler iç-içe.
Maçın skoru filan umurumuzda değil… Aklımız da kalbimiz de o penaltıda kaldı.
Penaltı kaçar… İtalya’nın efsane yıldızı Roberto Baggio da penaltı kaçırdı. 1994 Dünya Kupası finalinde Brezilya’ya kaybettiler. Daha eskisi de var: 1976 Avrupa Şampiyonası finalinde Alman Uli Höness’in kaçırdığı penaltı, seri atışlarda 5-3 üstünlük sağlayan Çekoslovakya’ya kupayı getirdi.

KARŞILIĞI ŞAŞIRTTI!Ersun Yanal’dan yıllar daha sonra gelen Fenerbahçe itirafı! ‘Sinirden ağladı’Haberi Görüntüle

Penaltı, kaçıranı ve atanıyla epey futbolcuyu buhrana sokmuş, futbolseverlerin yaşama sevincini sarsmış ya da tanınan kültürün kahramanı olan futbolcular yardımıyla ülkeler adeta bayram ilan etmişlerdir.
ömrün yokuşu da var inişi de…
Burak Yılmaz, neredeyse yüzde yüz isabetle kullandığı penaltılardan sonuncusunu kaçırdı. Hayır bu, özür dilenmesi gereken bir kusur ya da kabahat değil. Yalnızca “olmadı”, o kadar!
daha sonrasında yaşadıklarımız ve tanıklıklarımız bence daha üzücü.. Efendim, tabanda sorun varmış. Ayağı topun altına fazla girince meşin yuvarlak havalara uçmuş… Burak Yılmaz yıkılmış, perişan olmuş filan.
Biz de yıkıldık, perişan olmadık mı sanıyorsunuz.
Lakin eninde sonunda bir oyundur futbol… Dünyanın sonu değildir. O penaltıyı kaçırmak ne vatan hainliğidir, ne de uçağı dağa çakan pilotaj yanlışıdır.

İSPANYOLLAR DUYURDU!Barcelona, Inaki Pena için karar verdi! Galatasaray’da merak yanıt bulduHaberi Görüntüle

Asıl acı ve trajik olan, Burak Yılmaz’ın Ulusal Takım’ı bıraktığını açıklaması, TFF Lideri Nihat Özdemir, Ulusal Gruplar Sorumlusu Hamit Altıntop, Teknik Yönetici Kuntz ve grup arkadaşlarının, bu hüzünlü ayrılığa istek göstermesidir. Kaptanı uğurlayıp yalnız bırakmasıdır.
Maalesef, “Penaltı kaçabilir lakin, sen kaçamazsın!” diyemediler.
Onların diyemediğini ben söylüyorum. Burak Yılmaz’ın hayat uzunluğu sürecek “penaltı travması”na yakalanmasını istemiyorum. Uli Höness, küsmedi, bırakmadı. Bayern’in başkanlığına kadar spor mesleğini sürdürdü.
Dün TRT Spor Sabahı’nda TFF Lideri Nihat Özdemir ve Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a seslendim, Burak’ın teselli edilerek ekibe döndürülmesi gerektiğini anlatmaya çalıştım.
Konya’daki maça gelir, kadroyla alana çıkar, o maçı tamamlar ve hak ettiği alkışı alırdı. Kabahatli çocuk değil, emek kahramanı bir futbolcu olarak devam eder, ya da bitirirdi.
Kendi adıma Burak Yılmaz’ın bu mükemmel genç oyuncularla bir arada en azından haziran ayındaki Milletler Ligi maçlarını da oynaması gerektiğini düşünüyorum.
daha sonrasında helalleşir, ayrılırız.
Hayır, Burak’ı bu biçimde bırakamayız!

İLETİ PAYLAŞTI!Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz’a veda ettiHaberi Görüntüle

Harry Kane: Premier Lig’in deplasman avcısı