A Ulusal Ekip için sürpriz: Stefan Kuntz’a bir teklifim var

Sarr

Active member
‘KUNTZ’A BİR TEKLİFİM VAR’

Sizi bilmem fakat ben epey samimi ve fazlaca doğal buluyorum Stefan Kuntz’u… Hislerini çocuksu hislerle ve epeyce tadında yaşıyor. Tutkulu, coşkulu, heyecanlı, disiplinli ve gelecek odaklı bir teknik adam. Beşiktaş forması giydiği senelerda da tıpkı bu biçimdeydi. Son derece hırslı, mücadeleci ve ekmeğini taştan çıkaran bir forvetti. Yalnızca Beşiktaş izleyicisinin değil her insanın hürmetini kazanmıştı.

‘YARI TÜRK GÖZÜYLE BAKIYORUM’

A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz işte bu özellikleriyle oturduğu koltuğa hayli yakıştı. aslına bakarsan ben Kuntz’a tıpkı Christoph Daum üzere yüzde 100 Alman değil, yarı Türk gözüyle bakıyorum. Ufak ufak Türkçe konuşmaya başladı. Yakında İstiklal Marşımızı da söylerse daha hayli severim!

‘KUNTZ’A BİR TEKLİFİM VAR’

İşte bu hislerle Kuntz’a bir teklifte bulunmak isterim… Almanya U21 Ulusal Grubu’ndan eski öğrencisi Mergim Berisha’ya Türkiye daveti yapması ve onu ay-yıldızlı takımımıza kazandırması şahane olur diye düşünüyorum. Kosova, Arnavutluk ve Almanya vatandaşlıkları bulunan 23 yaşındaki Berisha çabucak hemen A Ulusal Kadro seviyesinde hiç bir ülkenin formasını giymedi.

‘BERISHA POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK’

Almanya U21’de 13 defa oynadığı için tercihini yapmış görünüyor ancak beklediği davet şimdiye kadar gelmiş değil. Mergim Berisha, Fenerbahçe’deki birinci yılında beklentileri çabucak hemen tam olarak karşılamasa da potansiyeli devasa yükseklikte bir golcü. Meslekli bir teknik adam ve daha epeyce üreten bir takımda apayrı bir portre çizebilir.

‘KUNTZ YAKINDAN TANIYOR’

A Ulusal Takımımız’ın şimdiye kadar 36 yaşındaki Burak Yılmaz’a net bir alternatif bulamamış olması ilerleyen devirde başımızı epey ağrıtacak üzere görünüyor. İşte bu niçinle Berisha’nın epeyce âlâ bir tercih olabileceğini düşünüyorum. Üstelik Stefan Kuntz’un fazlaca yakından tanıdığı ve birebir lisanı konuştuğu bir oyuncu…

‘FERDİ’DEN daha sonra ARTIK BERISHA’

Türkiye’yi 2022 Dünya Kupası play-off kümesine taşımayı başaran Stefan Kuntz, Ferdi Kadıoğlu’ndan daha sonra Mergim Berisha’yı da A Ulusal Grup’ya kazandırırsa mükemmel bir iş yapmış olur. Haydi bitir şu işi hocam… Umut ve heyecanla bekliyorum, bu buluşmanın herkese hayli güzel geleceğine inanıyorum.

VISCA’NIN KALİTESİ ŞAMPİYONLUĞA TAŞIR

Üç yıl evvel tam bu vakit içinder Abdullah Avcı ile özel röportaj yapmak için Medipol Başakşehir’in Belek kampına gitmiştim. Grup o gün İstanbul’dan gelecekti. Otele gruptan yarım saat kadar evvel gittim ve resepsiyonda beklemeye başladım. Kafile lüks bir otobüsle geldi.

‘SEVGİMİ VE HÜRMETİMİ KAZANDI’

Ben de telefonla konuşup sözleştiğim Abdullah hocayı karşılamak için otelin kapısına çıktım. Ekipteki oyuncuların tamamı bir metre yanımdan geçerek otele giriş yaptı. Yanımdan geçerken bana selam veren tek oyuncu kaptan Edin Visca oldu. Bosnalı yıldız o küçük baş selamıyla farkını gösterip bir kere daha sevgimi ve hürmetimi kazanmıştı…

‘400 BİN EUROYA GELDİ’

2011’de Zeljeznicar’dan 400 bin euro bonservisle İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a transfer olan Edin Vica geride kalan 10.5 yılda hem performansı birebir vakitte oyuncu karakteriyle her insanın takdirini topladı. Lisana kolay 398 resmi maçta 110 gol, 118 asiste imza attı. Şampiyonluk yaşadı, Şampiyonlar Ligi gördü, 1. ligi de tattı 2013-2014’te…

‘2. ŞAMPİYONLUĞU HEDEFLİYOR’

Artık ise 2011’de kendisini İBB’ye transfer ettiren Abdullah Avcı ile Trabzonspor’da buluştu. İkisinin amacı de şampiyonluk. Abdulllah Avcı hoca, Başakşehir’de bir türlü kavuşamadığı şampiyonluk kupasını Trabzonspor’da kesinlikle kaldırmak istiyor. Visca da ikinci şampiyonluğunu hedefliyor.

‘BU SAATTEN daha sonraSI BÜYÜK MUCİZE’

Muhteşem Lig’in birinci yarısında tarihi bir performans ortaya koyan başkan Trabzonspor, Edin Visca ile son yılların en kıymetli transfer atılımını gerçekleştirmiştir. Visca’nın kalitesi, bordo-mavililere hasret oldukları şampiyonluğa kavuşma yolunda fazlaca büyük bir güç katacaktır. Edin Visca benim gözümde bir futbolcudan daha fazlasıdır. Abdullah Avcı ile bir daha buluşmak, dolu ve coşkulu tribünler önünde oynamak ona epey yeterli gelecektir. 19 lig maçında 6-7 gol, 9-10 asiste imza atması benim için hiç de sürpriz olmaz. Kısa müddet ortasında bir sol bek ve stoper transferi de gerçekleştirecek Visca’lı Trabzonspor’un bu saatten daha sonra şampiyonluğu kaçırması epeyce büyük mucize olur…

BURADA ORANLAR ÇOK DAHA YÜKSEK