8 yaşındaki Toprak, koronavirüs daha sonrası gelişen bir sendromdan öldü

Vitra

New member
8 yaşındaki Toprak, koronavirüs daha sonrası gelişen bir sendromdan öldü Batman’da misyonlu tabip çift Gülsüm Kahveci Kılınç ve Şenol Kılınç’ın çocukları Toprak Kılınç (8), Covid-19 daha sonrası gelişen miyofasiyal ağrı sendromu (MAS) niçiniyle tedavi gördüğü hastanede ömrünü kaybetti.

Batman’da vazife yapan anestezi uzmanı Dr. Gülsüm Kahveci Kılınç ve dahiliye uzmanı Dr. Şenol Kılınç’ın oğulları Toprak Kılınç, geçen ay Covid-19’a yakalandı. Toprak, tedavisinin akabinde koronavirüsü yendi lakin 4 hafta daha sonra bölgesel kas-iskelet sistemi ağrısı olarak bilinen miyofasiyal ağrı sendromu gelişti. Adana’daki hastanede tedaviye alınan Toprak, yapılan tüm müdahalelere karşın dün hayatını yitirdi. Vefatıyla ailesinin büyük keder yaşadığı Toprak Kılınç, memleketi Samsun’un Atakum ilçesinde toprağa verilecek.

Tabipten duygulandıran paylaşım

Öte yandan tabip çiftin meslektaşları, toplumsal medyadan yayımladıkları iletilerle Toprak’ın acı haberini duyurdu. Kılınç çiftinin meslektaşı olan bir hekim, paylaşımında, “Siz hala ‘oyun’ deyin, ‘Yok bu biçimde bir şey’ deyin. Maskesiz gezin, olumlu olup, durumunuzu gizleyin, ‘Bana bir şey olmaz’ deyin. Biliyor musunuz ikisi de tabip sınıf arkadaşlarımın oğullarını kaybettik. niye mi? Covid-19 enfeksiyonu daha sonrası gelişen MAS sebebiyle.

Toprak daha 8 yaşındaydı. Ben bile bu acıyla kavrulurken anne babasını düşünemiyorum. Arkadaşlarım tabip Gülsüm Kahveci Kılınç ve eşi tabip Şenol Kılınç’a Rabbimden büyük bir sabır ve metanet diliyorum”
dedi.