4. sefer Dünya Şampiyonu olan VakıfBank, medyayla buluştu

Sarr

Active member
FIVB Bayanlar Kulüpler Dünya Şampiyonası Finali’nde İtalyan grubu Imoco Volley Conegliano’yu 3-2 mağlup ederek tarihinde 4. sefer Dünya Şampiyonu olmayı başaran VakıfBank Bayan Voleybol Ekibi, VakıfBank Spor Sarayı’nda basın mensuplarıyla bir ortaya geldi. Basın toplantısına VakıfBank Spor Kulübü Lideri Abdi Serdar Üstünsalih’in yanı sıra yöneticiler, teknik grup ve sportmenler katıldı. 2013, 2017 ve 2018 senelerında bu kupayı müzesine götürmeyi başaran sarı-siyahlılar, Başşehir Ankara’da gerçekleşen tertipte da memnun sona ulaşarak 4. defa Dünya Şampiyonu oldu.

Üstünsalih: “Onur ve gurur duyuyoruz”
görüşmede açılış konuşmasını gerçekleştiren VakıfBank Spor Kulübü Lideri Abdi Serdar Üstünsalih, büyük bir muvaffakiyetin akabinde bir ortada olduklarını söz ederken, “Dünya Şampiyonu olarak sizleri ağırlamanın gururu tanım edilemez. Oyuncu ve antrenörlerimiz tarih yazdılar. Bu değerli kupanın ülkemizde kalmasını sağladılar. Türk voleybolunun dünyanın doruğunda olduğunu bir kere daha gösterdiler. Çok haklı bir gurur yaşattılar. En kıymetlisi de genç kızlarımıza en hoş biçimde örnek oldular. Çocuklarımıza kurabilecekleri bir hayali daha gösterdiler. Dünyanın en güzellerinin olduğu bu turnuvada yer almak dahi başlı başına büyük bir başarıyken, turnuvada kupayı kaldırdılar. Bu muvaffakiyet üzerine hepsine teşekkürlerimi sunuyorum. 2021 yılını zaferle kapatıyoruz. Önümüzdeki yıl da tüm kupalara talibiz. Dünya Şampiyonu grubumuz, yarın sabah Şampiyonlar Ligi maçı için Fransa’ya gidiyor. Bu durum dahi kadromuzun özverisini gösteriyor. Biroldukca oyuncumuz ve antrenörümüz, 20 ayda yalnızca birkaç gün tatil yapabildi. Kendileriyle bu kadronun bir modülü olmaktan gurur duyuyorum. Bir öteki mutluluğumuz da grubumuzun neredeyse yarısının altyapıdan yetişmesi. Sürdürülebilir muvaffakiyet en büyük gayemizdir. 35 yıllık öykümüzü birçok 35 yıllar yaşatacak vizyonumuz budur. Bizimle bir arada turnuvada gayret eden ve 3. olan Fenerbahçe’yi de en içten biçimde tebrik ediyorum. Bu rekabet olmasaydı, bu muvaffakiyetler gelmezdi” açıklamasını yaptı.

Giovanni Guidetti: “Bizim için inanılmaz bir hafta oldu”
Kendileri ismine inanılmaz bir hafta olduğunu tabir ederek kelamlarına başlayan Başantrenör Giovanni Guidetti, “Çok güzel bir grup işi oldu. Dayanılmaz bir performans sergiledik. Hiç dinlenmeden art geriye alana çıktık. Kadronun yansıttığı ruh ve birlikte gösterdikleri performans için teşekkür ederim. Her oyuncu en âlâ durumda değildi lakin Ankara’ya her oyuncum en uygun biçimde gitti. İdare konseyine da, bana dünyanın en güzel ekibini verdikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaptan Melis Gürkaynak da döneme 5 kupa gayesiyle başladıklarını söyleyerek, “2 kupayı kazandık. Başka 3 kupayı da almak için çabalayacağız. Bu bizim 4. Dünya Şampiyonluğumuz. Başka 3 kupayı diğer ülkelerde kazanmıştık fakat bunu Ankara’da kazanmak başka bir mana kattı. Çok güzel bir performans sergiledik. Hak ettiğimiz bir kupa. Doğal ki bunun sevincini yaşayacağız lakin kazanmak istediğimiz 3 kupa daha var. yıllardır bu kulüpteyim. Düzgün ve makûs her günde takviye oldular. yıllardır istikrarlı biçimde bu kulübün ismini duyurabiliyorsak, idare şuramız yardımıyla oluyor. Hepsine teşekkür ediyoruz” sözlerini kullandı.
Şampiyon ekibin takımı tek tek kelam alarak hislerini aktardı. Açıklamaların akabinde toplu fotoğraf çekimiyle basın toplantısı tamamlandı.