32 vilayette okullara kar tatili

Vitra

New member
32 vilayette okullara kar tatili Yurdun büyük kısmında tesirli olan kar yağışı ve soğuk hava niçiniyle birtakım vilayet ve ilçelerde eğitime orta verildi. İşte 19 Ocak Çarşamba günü okulların tatil edildiği vilayet ve ilçeler;

Elazığ

Elazığ’da kar yağışı niçiniyle eğitime 1 gün orta verildi. Öğlen saatlerinde başlayan kar yağışı, kent genelinde tesirini gösterdi. Elazığ Belediyesi ve Vilayet Özel Yönetimi grupları yolların ulaşıma kapanmaması ve muhtemel buzlanmalara karşı hazırlıklarını tamamladı. Gruplar kentin birfazlaca noktasında tuzlama çalışması yürüttü. Trafik grupları de şoförleri mümkün kazalara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının yarın da tesirli olması bekleniyor. Bu niçinle 19 Ocak Çarşamba günü vilayet genelinde birinci ve orta dereceli okullar ve özel eğitim kurumlarında eğitime 1 gün orta verildi. Ayrıyeten kamu kurum ve kuruluşlarında vazifeli işçiden engelli, gebe ve kronik hastalığı bulunan memur ve öbür kamu vazifelileri de bir gün müddetle idari müsaadeli sayılacak.

Malatya

Malatya’da, ağır kar yağışı ve buzlanma niçiniyle eğitime yarın için 1 gün orta verildi. Malatya Valisi Aydın Baruş, yaptığı yazılı açıklamada, kentte yarın için eğitime orta verildiğini belirterek, “İlimiz genelinde, ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve kara yollarında oluşan buzlanmaya bağlı olarak ulaşımda yaşanabilecek problemler sebebiyle, öğrencilerimizin ve çalışanın güvenliğinin sağlanması bakımından, Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı her cins ve derecedeki resmi-özel örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları ile başka kamu, kurum kuruluşlarına ilişkin kreş ve okul öncesi eğitim kurumlarında, 19 Ocak 2022 Çarşamba günü bir gün mühlet eğitime orta verilmesine karar verilmiştir. Ayrıyeten kamu kurum ve kuruluşları çalışanlarından; gebe, engelli, diyaliz hastaları ile kalp ve böbrek yetmezliği, kanser vb. kronik ağır hastalığı olan memur ve öbür kamu bakılırsavlileri 19 Ocak 2022 Çarşamba günü 1 gün mühlet ile idari müsaadeli sayılacaklardır” dedi.

Bolu

Bolu Valisi Ahmet Ümit, ağır kar yağışı niçiniyle eğitime yarın orta verildiğini bildirdi. Ümit, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, meteorolojik bilgilere bakılırsa ağır kar yağışının devam etmesi beklendiğinden 19 Ocak’ta kent genelinde resmi ve özel okul öncesi, birinci, orta, lise, rehabilitasyon ve halk eğitim merkezi kurumlarındaki eğitim-öğretim faaliyetlerine bir gün orta verilmesinin kararlaştırıldığını belirtti. Vali Ümit, engelli ve gebe kamu çalışanlarının da tıpkı gün idari müsaadeli sayılmasına karar verildiğini kaydetti.

Kütahya

Kütahya’nın Domaniç ilçesinde kar niçiniyle yarın eğitime bir gün orta verildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçedeki ağır kar yağışı, tipi ve buzlanma sebebiyle yarın eğitim-öğretim faaliyetlerine bir gün mühlet ile orta verildiği bildirildi. Açıklamada, gebe ve engelli kamu işçisinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı açıklandı.

Bingöl

Bingöl’de ağır kar yağışı sebebi ile okullar yarın tatil edildi. Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, kent genelinde devam eden ağır kar yağışı ve olumsuz hava şartları sebebi ile vilayet merkezi ve ilçelerde eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, özel kreş ve gündüz bakımevlerinde Çarşamba günü eğitim öğretime bir günlüğüne orta verildiği açıklandı. Açıklamanın devamında kamu kurum ve kuruluşlarında bakılırsavli engelli ve gebe çalışanların de birebir gün idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Adıyaman

Adıyaman Valiliği, vilayet genelindeki tüm birinci ve orta dereceli okulların kar yağışı niçiniyle yarın tatil edildiğini duyurdu. Adıyaman Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafınca yapılan yazılı açıklamada, “İlimiz genelinde olumsuz hava şartlarına bağlı bir olumsuzluk yaşanmaması için, 19/01/2022 Çarşamba günü, valiliğimiz sonucuyla Adıyaman vilayet genelinde (ilçelerimiz dahil) eğitim-öğretime orta verilmesi kararlaştırılmıştır” sözleri kullanıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da vilayet merkezinde ağır kar yağışı niçiniyle yarın okullarda eğitim öğretime orta verildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte yaşanan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları niçiniyle birinci ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime 19 Ocak’ta orta verildiği açıklandı. Açıklamada, engelli ve gebe kamu nazaranvlilerinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı tabir edildi.

Niğde

Niğde’de ağır kar yağışının tesirli olması niçiniyle yüz yüze eğitime 1 gün orta verildi. Valilikten yapılan açıklamada “Kar yağışı ve olumsuz hava kuralları ötürüsıyla; 19 Ocak 2022 Çarşamba günü ilimiz genelinde birinci ve orta dereceli okullar ile özel eğitim kurumlarında eğitime 1 gün mühletle orta verilmiştir. Ayrıyeten bir daha birebir sebeplerle kamuda nazaranv yapmakta olan gebe ve engelli çalışanlar da idari müsaadeli sayılacaklardır. Kamuoyuna hürmetle duyurulur” tabirlerine yer verildi.

Uşak

Uşak Valiliği tarafınca yapılan açıklamada, olumsuz hava kaideleri niçiniyle eğitime bir gün daha orta verildiği belirtildi. Uşak’ta gece geç saatlerde başlayan kar yağışı, sabaha karşı tesirini arttırdı. Yaklaşık 10 santimetreyi bulan kar yüksekliği niçiniyle Uşak Valiliği açıklamada bulunarak okulların bugün tatil edildiğini açıklamıştı. Valilikten yapılan yeni açıklamada, 19 Ocak 2022 günü de mevcut hava koşulları niçiniyle eğitim ve öğretime bir gün orta verdiği açıklandı. Ayrıyeten yapılan açıklamada kamu kurum ve kuruluşlarında nazaranvli engelli, gebe ve kronik rahatsızlığı bulunan işçinin de müsaadeli olduğu açıklandı.

Burdur

Burdur’da kar yağışı niçiniyle anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime bir gün orta verildi. Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında olağanüstü toplanan Vilayet Hıfzıssıhha Konseyi anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitime orta vermesine karar verdi. Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Meteoroloji datalarına bakılırsa 19.01.2022 tarihinden itibaren ilimiz genelinde ağır kar yağışı öngörüldüğünden buzlanma, don olayı, ulaşımda aksamlar üzere oluşması mümkün risklerden dolayı; Vilayet Geneli Ulusal Eğitim Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel anaokullarının, özel eğitim anaokulunun, ilkokulların, ortaokulların ve liselerin yüz yüze eğitim faaliyetlerinin 1 gün mühlet ile ertelenmesine, rehabilitasyon merkezlerinin, yaygın eğitim kurslarının ve tüm özel kursların yüz yüze eğitimlerine 1gün orta verilmesine, Burdur merkez ve ilçelerinde bakılırsavli tüm engelli, bakmakla yükümlü olduğu engelli yakını olan, gebe ve on yaş altı çocuğu olan (anne yahut babadan biri) kamu çalışanlarının 1 gün idari müsaadeli sayılmasına karar verilmiştir” tabirleri yer aldı.

Tunceli

Tunceli’de ağır kar yağışı ve tipi niçiniyle vilayet genelinde yarın eğitime orta verildiği bildirildi. Valilikten yapılan açıklamada, kentte olumsuz hava kurallarının ömrü zorlaştırdığı açıklandı. Açıklamada, “Kent merkezi başta olmak üzere Çemişgezek, Hozat, Pertek, Pülümür, Nazımiye, Mazgirt ve Ovacık ilçelerimizde 19 Ocak Çarşamba günü tüm okullarımız tatil edilmiştir. Engelli ve gebe kamu çalışanlarımız da idari müsaadeli sayılacaktır.” tabirlerine yer verildi.

Karaman

Karaman’da birdenbire bastıran kar yağışı ömrü etkilerken, ulaşımda da aksamalara niye oluyor. Karaman Valiliği merkez ve merkeze bağlı okulların yarın geçerli olmak üzere 1 gün tatil edildiğini duyurdu. Karaman Valiliği’nin yaptığı açıklamada, “Yoğun kar yağışı ye buzlanma sebebiyle ulaşımda yaşanabilecek olası aksilikler niçiniyle ilimiz merkez ve merkeze bağlı okullarda 19 Ocak 2022 Çarşamba günü yüz yüze eğitime 1 gün müddetle orta verilmiştir. Eğitim, çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıyeten, engelli ve gebe kamu çalışanı idari müsaadeli sayılacaktır” denildi. Karaman’da ağır kar yağışının yarın da devam edeceği iddia ediliyor.

Sivas

Sivas’ta tesirli olan kar yağışı niçiniyle vilayet genelinde eğitime 1 gün orta verildi. Sivas’ta akşam saatlerinde tesirini arttıran ağır kar yağışı ulaşımda aksamalara niye oldu. Sivas Valiliği kazaların ve yaşanabilecek aksiliklerin evvelinde önlenmesi için Çarşamba günü eğitime bir gün müddet ile orta verildiğini duyurdu.

Bayburt

Bayburt’ta kar ve tipi ötürüsıyla 19 Ocak 2022 Çarşamba günü eğitime 1 gün mühletle orta verilecek. Akşam saatlerinde tesirini artıran kar yağışı ötürüsıyla yüksek kesitlerde ulaşımda aksamalar yaşanmaya başladı. Bayburt Valiliğince yapılan yazılı açıklamada yarın eğitime 1 gün müddetle orta verileceği açıklandı. Açıklamada, “İlimiz genelinde tesirli olan güçlü kar yağışı ötürüsıyla yaşanabilecek aksilikleri engellemek ismine 19 Ocak 2022 Çarşamba günü Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel tüm kademeler ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde eğitim öğretim faaliyetlerine 1 gün müddetle orta verilmiştir. Belirtilen tarihte kamu kurum ve kuruluşlarında bakılırsavli engelli ve gebe kamu işçisi de bu kapsamda idari müsaadeli sayılacaktır.” denildi.

Gümüşhane

Gümüşhane’de eğitime kar yağışı ve buzlanma niçiniyle yarın 1 gün orta verildi. Gümüşhane Valiliği’nden yapılan açıklamada “İl genelinde ağır kar yağışı, güçlü buzlanma ve don olayının sıhhat, ulaşım v.b. olumsuz tesirlerinin olabileceği değerlendirildiğinden vilayetimizin tamamında Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve çeşitteki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, 19.01.2022 Çarşamba günü bir gün müddet ile tatil edilmiştir.

Ayrıyeten engelli ve gebe kamu işçisi de belirtilen günde idari müsaadeli sayılacaktır. Ağır buzlanmadan dolayı trafiğe çıkacak kıymetli vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük ehemmiyet arz etmektedir”
denildi.

Diyarbakır

Diyarbakır’da kar yağışı ve buzlanma niçiniyle okullar yarın tatil edildi. Vali Münir Karaloğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, vilayet genelinde tesirli olan ağır kar yağışı ve buzlanma niçiniyle yarın eğitim öğretime 1 günlüğüne orta verildiğini bildirdi. Karaloğlu, “İyi tatiller çocuklar.” tabirlerini kullandı.

Aksaray

Aksaray’da ağır kar yağışı ve buzlanma niçiniyle eğitime yarın 1 gün orta verildi. Engelli ve gebe kamu kurumu çalışanları da idari müsaadeli sayılacak. Kentte öğlen saatlerinde başlayan kar yağışı ömrü olumsuz etkiledi. Aksaray Valiliği ağır kar yağışı ve buzlanma niçiniyle kent genelinde eğitime yarın olmak üzere 1 gün orta verildiğini deklare etti. Engelli ve gebe kamu kurumu çalışanları da idari müsaadeli sayılacak.

Şanlıurfa

Şanlıurfa Valiliği kent genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartları niçiniyle yarın eğitime orta verildiğini duyurdu. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya nazaran, meteoroloji iddialar doğrultusunda yarın kent genelinde kar yağışı ve olumsuz hava şartlarının tesirli olmasının beklendiği aktarıldı. Hava koşulları niçiniyle oluşabilecek riskleri en aza indirmek gayesiyle 19 Ocak Çarşamba günü kent genelindeki okulların tamamında eğitime orta verildiği duyuruldu. Açıklamada kamu kurumlarında bakılırsavli engelli ve gebe işçinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı açıklandı.

Kayseri

Kayseri’de şiddetli kar yağışı sebebi ile 5 ilçede okullarda eğitime 1 gün orta verildi. Akşam saatlerinde tesirini gösteren ağır kar yağışının akabinde Kayseri Valiliği tarafınca Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu ilçelerinde 19 Ocak Çarşamba günü eğitime bir gün orta verildiği belirtildi. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu tabirlere yer verdi: “Meteoroloji’den alınan bilgiler doğrultusunda 19 Ocak Çarşamba günü Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar, İncesu ilçelerimizde eğitim öğretime orta verilmiştir. Gebe ve engelli vatandaşlarımız idari müsaadeli sayılacaktır. Öteki ilçelerimizde Kaymakamlıklarca kıymetlendirme yapılacaktır.”

Afyonkarahisar

Afyonkarahisar’da tesirli olan kar yağışı ve mümkün buzlanma niçiniyle vilayet genelinde yarın eğitime orta verildi. Valilikten yapılan açıklamada, yollarda meydana gelebilecek ağır buzlanma ve don olayları niçiniyle Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı vilayet merkezi ve ilçelerdeki özel ve resmi okullarda eğitim öğretime 19 Ocak Çarşamba günü orta verildiği açıklandı. Açıklamada, vilayet genelindeki kamu kurumlarında misyonlu engelli ve gebe işçinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı bildirildi. Vali Gökmen Çiçek de Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, “Sevgili öğrenciler gece oluşacak ağır buzlanma niçiniyle yarın Afyonkarahisar’da 1 gün okulları tatil ediyoruz. 1 günlük bu tatili kitap okuyarak geçirmenizi istiyorum. Tatilden daha sonra sizleri daha canlı bir biçimde okullarınıza bekliyoruz.” tabirlerini kullandı.

Konya

Konya’nın 25 ilçesinde büsbütün, 3 ilçesinde de epey sayıda kırsal mahallede kar yağışından dolayı 19 Ocak Çarşamba günü 1 gün mühletle eğitime orta verildi. Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı ve buzlanma sebebiyle okulların tatil olduğu ilçeler şunlar:
“Ahırlı, Altınekin, Akören, Akşehir, Beyşehir, Bozkır, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Sarayönü, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük ve Yunak.”
Öte yandan, Meram, Selçuklu ve Karatay ilçelerine bağlı hayli sayıda mahallede de eğitime 19 Ocak 2021 Çarşamba 1 gün orta verildiği bildirildi.

Nevşehir

Nevşehir’de ağır kar yağışı niçiniyle yarın vilayet genelinde eğitim ve öğretime 1 gün orta verildi. Nevşehir’de öğlen saatlerinde başlayan kar yağışı tesirli oldu. Kar yağışının şiddetini artırması ile yarın vilayet genelinde eğitim ve öğretime 1 gün orta verildi. Nevşehir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Yoğun kar yağışının oluşturduğu olumsuz şartlar ve muhtemel buzlanma tehlikesi niçiniyle 19.01.2022 tarihinde ilimiz genelinde eğitim öğretime 1 gün mühletle orta verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli işçi ile gebe işçi de birebir gün idari müsaadeli sayılacaklardır” tabirlerine yer verildi.

Kilis

Kilis’te, tesirli olan kar yağışı niçiniyle eğitime yarın orta verildi. Valilikten yapılan açıklamada, kar yağışı niçiniyle kent genelinde eğitime yarın bir gün orta verildiği açıklandı. Açıklamada ayrıyeten gebe, engelli ve kronik rahatsızlığı olan kamu çalışanının de idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Tokat

İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçede kar yağışı ve soğuk havanın tesirli olduğu açıklandı. Açıklamada, olumsuz hava şartları niçiniyle ilçe genelinde 19 Ocak Çarşamba resmi ve özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime orta verildiği duyuruldu.

Bilecik

Bilecik’te, kar niçiniyle bugün öğlenden daha sonra ve yarın eğitime orta verildi. Valilikten yapılan açıklamada, ağır kar yağışı sebebiyle vilayet genelinde eğitime orta verildiği açıklandı. Açıklamada, “İlimizde devam eden kar yağışı niçiniyle vilayet genelinde bugün öğlenden daha sonra ve yarın tarihlerinde okulların tatil edilmesine ayrıyeten gebe ve engelli kamu çalışanının de idari müsaadeli sayılmasına karar verilmiştir.” tabirlerine yer verildi. Öte yandan, Bilecik merkez ve ilçelerinde kar yağışı tesirini aralıklarla sürdürüyor.

Adana

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde tesirli olan kar yağışı niçiniyle eğitime yarın orta verildiği bildirildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, “İlçemizde gerçekleşen ağır kar yağışı sebebiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin olumsuz bir durumla karşılaşmamaları hedefiyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitim ve öğretime 1 gün orta verilmiştir.” denildi. Açıklamada, kamu kurumlarında nazaranvli engelli ve gebe işçinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı tabir edildi.

Osmaniye

Osmaniye’nin 2 ilçesinde kar yağışı niçiniyle eğitime orta verildi. Bahçe ve Hasanbeyli ilçelerinde öğlenden daha sonra başlayan ve akşam tesirini artıran kar yağışı niçiniyle şoför ve yayalar sıkıntı anlar yaşadı.

Yozgat

Yozgat Valiliği, olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve buzlanma riskine karşı vilayet genelinde eğitime bir gün orta verildiğini duyurdu. Yozgat Valisi Ziya Polat toplumsal medya üzerinden yaptığı paylaşımla eğitim ve öğretime 1 gün orta verildiğini, engelli ve gebe kamu çalışanlarının idari müsaadeli sayılacağını duyurdu. Yozgat Valiliği tarafınca toplumsal medya üzerinden yapılan paylaşımda, “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi ve buzlanma riskine karşı ilimiz genelinde tüm okul ve kurslarda eğitime 19 Ocak Çarşamba 1 (Bir) gün orta verilmiştir. Engelli ve gebe kamu çalışanlarımız idari müsaadeli sayılacaktır” tabirlerine yer verdi.

Rize

Rize Valisi Kemal Çeber, devam eden ağır kar yağışı, buna bağlı riskler niçiniyle eğitime bir gün orta verildiğini bildirdi. Çeber, yaptığı yazılı açıklamada, kentte aralıklarla devam eden kar yağışı ve meteorolojiden alınan son varsayımlara nazaran hava koşullarının olumsuz tesirlerinin en aza indirilmesi, yaşanması olası aksiliklerin önüne geçilmesi maksadıyla yarın vilayet genelindeki tüm birinci ve orta dereceli okullarda bir gün müddetle eğitim ve öğretime orta verilmesinin, gebe ve engelli çalışanların da idari müsaadeli sayılmasının kararlaştırıldığını belirtti.

Sakarya

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde kar yağışı sebebiyle eğitim öğretime yarın orta verilecek. Taraklı Kaymakamlığından yapılan yazıyı açıklamada, şu tabirler kullanıldı: “Hava şartları sebebiyle 19 Ocak Çarşamba günü eğitim-öğretime 1 günlüğüne orta verilmiştir.”

Giresun

Giresun’da kar yağışı niçiniyle 7 ilçedeki tüm okullarda, 9 ilçede ise köy okullarında yarın eğitim ve öğretime orta verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, Alucra, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Güce ve Şebinkarahisar ilçelerinde kar yağışı ve buzlanma riski niçiniyle tüm eğitim kademelerinde eğitim ve öğretime yarın orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, merkez ilçe, Bulancak, Espiye, Eynesil, bakılırsale, Keşap, Piraziz, Tirebolu ve Yağlıdere ilçelerindeki köy okullarında yarın okulların tatil edildiği kaydedildi.

Ordu

Ordu’nun kimi ilçelerinde kar yağışı niçiniyle eğitime yarın orta verildiği bildirildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vilayet genelinde devam eden ağır kar yağışı, buzlanma ve olumsuz hava şartları niçiniyle birtakım ilçelerde eğitime yarın orta verildiği açıklandı.

Açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Akkuş, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Ulubey ilçelerimizdeki okulların tamamında, Gülyalı, Perşembe, Ünye ilçelerimizde taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için, Altınordu ilçemizde taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için ve Gökömer, Cumhuriyet, Gerce ve Yağızlı mahallelerindeki okullarda, Fatsa ilçemizde ise ilçe merkezi haricinde kalan ve taşımalı eğitim sistemiyle gelen öğrenciler için 19 Ocak 2022 Çarşamba günü bir gün mühletle eğitime orta verilmiştir.”

Gaziantep

Açıklamada, belirtilen ilçelerdeki kamu kurumlarında bakılırsavli engelli ve gebe işçinin de yarın idari müsaadeli sayılacağı kaydedildi.

Gaziantep’te sabah saatlerinde başlayan kar akşam saatlerinde de tesirini sürdürdü. Gaziantep Valisi Davut Gül, toplumsal medya hesabından, ağır kar yağışı niçiniyle kent genelinde eğitime yarın da orta verildiğini belirterek, “Yoğun kar yağışı ötürüsıyla 19 Ocak Çarşamba günü Gaziantep genelinde eğitime (halk eğitim dahil) bir gün orta verilmiştir. Gebe ve engelli kamu işçisi idari müsaadeli sayılacaktır. Lütfen zarurî olmadıkça trafiğe çıkmayın” paylaşımında bulundu.