10 Bin Adım dizisinin konusu ne, oyuncuları kimler, nerede yayınlanıyor?

Smug

Active member
Farklı konseptiyle izleyenlerin beğenisini toplayan ’10 Bin Adım’ dizisi, kısım başına 10 dakikalık müddetiyle çeşidinin Türkiye’deki birinci örneklerinden biri olmasının yanı sıra çekim esnasında atılan adımların bağışlanmasıyla da bir prensip imza attı. Kısa müddette kendi izleyici kitlesini oluşturan 10 Bin Adım, ikinci dönemiyle yerli online dizi-film platformu ‘de yayınlanıyor.

10 BİN ADIM 2. DÖNEM FRAGMANI

10 BİN ADIM DİZİSİ KAÇ KISIM, KAÇ DAKİKA?

Bir dönemi 8 kısımdan oluşan ve her kısmı yaklaşık 10 dakika süren ’10 Bin Adım’ın hem kıssasını oluşturan tıpkı vakitte başrollerini üstüne alan Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar, yürümenin kendi hayatları için ne manaya geldiğini anlattı.

Devin Özgür Çınar yürümenin değerini, “Yürüyüş insanın kendi zihninden çıkması için yeterli bir alışkanlık. İnsanı sakinleştiriyor, dışarıda akan bir dünya olduğunu hatırlatıyor, insanı hayata davet eden bir şey. Caddede ya da deniz kıyısında fark etmez illa güzel bir güzergah olması koşul değil, bir şeylere bakıyorsun, fark ediyorsun, daha düzgün düşünüyorsun, konuta mutlaka daha hayat dolu bir biçimde dönüyorsun” sözleriyle deklare etti.

Yürüyüşün sağlıklı bir ömür kadar, düşünme ve üretim süreçlerine de büyük katkı sağladığını belirten Engin Günaydın ise, yürümenin kendi üstündeki tesirini, “Düşünce hızınızla yürüyüş süratiniz birbiriyle eşleşirse şahane sonuçlar veriyor. Yürümeyi iki açıdan seviyorum birincisi sıhhat ikincisi düşünmek. Şu ana kadar yaptığım en değerli işlerimin fikir etaplarını yürüyerek buldum” kelamlarıyla anlattı.

10 BİN ADIM DİZİSİ NEREDE YAYINLANIYOR, NASIL İZLENİR?

8 kısımdan oluşan birinci dönemi 30 Aralık 2021 günü izleyiciyle buluşan 10 Bin Adım dizisinin ikinci dönemi ise 1 Ocak 2022 tarihinde online dizi-film platformu Gain’de yayınlandı.

Her kısmı yaklaşık 10 dakika süren dizinin yeni kısımları pazar günleri saat 10.00’da platformun içerik kütüphanesine yükleniyor.

Yeni kuşak görüntü içerik platformu Gain’in aylık abonelik fiyatının 21,90 TL, yıllık üyeliğinin ise 166,80 TL olduğunu belirtelim.

10 BİN ADIM DİZİSİ KONUSU NE?

İki eski sevgili Ezgi (Devin Özgün Çınar) ve Memet (Engin Günaydın), son senelerda sağlıklı ömür için standart bir bilgi olarak kabul nazarann ‘günde 10 bin adım atılması gerektiği’ teklifine uyarak, bir arada her gün 10 bin adım yürümeye karar verir.

Yürüyüş kararları her seferinde sınanan, yürüyüşleri sırasında bütün küçük hesapları bozulan, hiç bir kestirme yolları kısa olmayan bu iki eski sevgili ve yeni yol arkadaşının her şeye karşın her gün adımsayarı çalıştırıp yürümeleri esnasında başlarına gelen beklenmedik olaylar ’10 Bin Adım’ dizisinde husus alınıyor.

10 BİN ADIM DİZİSİ OYUNCULARI KİMLER?

Yapımcılığını Zamkinos’un üstlendiği, senaryosunu Devin Özgür Çınar ve Engin Günaydın’ın yazdığı, direktörlük koltuğunda His Güzelmeriç’in oturduğu 10 Bin Adım dizisi oyuncu takımında; Devin Özgün Çınar (Ezgi), Engin Günaydın (Memet), Ferit Aktuğ (Emre), Firuze Özdemir (Emre’nin yeni sevgilisi), Şebnem Dönmez (Şule), Teoman Kumbaracıbaşı (Sarı) üzere isimler yer alıyor.

10 BİN ADIM DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Gain’in ilgi nazarann dizisi 10 Bin Adım’ın çekimleri, İstanbul Asya Yakası’ndaki Kadıköy ilçesinde ve çeşitli semtlerinde gerçekleştiriliyor. Avrupa Yakası ilçelerinde de sahne çekimleri yapılıyor. Örneğin, birinci kısımda başrol karakterler Göztepe’deki Bağdat Caddesi’nde, ikinci kısımda ise Kadıköy Kalamış kıyısında uzunluk gösterdi. Beşinci kısım sahneleri ise Şişli’deki Maçka Parkı’nda gerçekleştirildi.